Цього тижня стартував конкурс читацьких відгуків від Readeat та видавництва «Лабораторія»! І триватиме до 30 квітня включно. Згадуйте, які книжки ви вже читали, та діліться своїми враженнями у нас на сайті!
А ось три відгуки за цей тиждень, які нас вразили:
«Нікого немає в лісі. Історії про людей, будівлі і психіатрію» Христина Шалак
Авторка відгуку — Юля.
«Чи чути звук дерева, що падає у лісі, якщо нікого немає поруч?» Це абсолютно новий для мене досвід у прочитанні такої літератури. Тут про лікарку-психіатра Христину, яка через призму свого досвіду розповідає про психологічні розлади, але історіями людей. Це надзвичайно. Це зовсім по-іншому, ніж просто читати книги про психологію. Тебе лагідно занурюють у кожну історію. Іноді співчуваєш, чогось вчишся, чомусь дивуєшся. Ця книга для тих, хто хоче пізнати людський мозок трішки краще. Краще розуміти людей з розладами. А ще це гарне нагадування, що не варто нехтувати своїм психологічним здоров’ям! Вчасно звертатись до професіоналів за допомогою. Розуміти себе, дбати та пізнавати, адже для цього ніколи не буває пізно 💛
|
Відгук на книжку —
«По той бік чарівної палички. Магія і хаос мого дорослішання» Том Фелтон
Авторка відгуку — Надія Павлюк.
«По той бік чарівної палички» — звучить чарівно і такою ця книга мені й видалася. З першої сторінки. Я нічого не знала про родину Тома, і перші розділи мене дуже вразили оптимізмом, родинним теплом, взаємопідтримкою і любов'ю, які не покидали впродовж всієї книги. Том Фелтон подобався мені і раніше, тож було дуже цікаво дізнатися про його творчий шлях, про фільми, у яких він грав і про які я ніколи не чула. Про нелегке усвідомлення дорослішання, випробування під час зйомок. Про чари на знімальному майданчику і стосунки з іншими акторами. Історій про зйомки «Гаррі Поттера» було багато. І саме це змусило мене перечитати книги про чаклуна, який живе в комірчині. Це чарівне відчуття — бути за лаштунками, всередині історії, яка дорослішала зі мною, це те, що я хотіла отримати і те, що Том нам подарував. Всі події ми бачимо крізь призму непосидючої активної дитини, яка насолоджується тим, що робить, яка проживає фільм і беззаперечно це стає її частиною. І не менш важливими для мене були останні розділи. Про самотність і про дно. Адже, на жаль, часто люди нехтують своїм психічним здоров'ям, сприймають його як належне і не помічають цього, поки не стане нестерпно. Так сталося і із Томом. І тому про важливість турботи про себе, він говорить дуже багато, бо це дійсно важливо, бо це те, про що треба говорити більше.
|
Відгук на книжку —
«За Перекопом є земля» Анастасія Левкова
Авторка відгуку — Лера Ткаченко.
Я цю книгу люблю і ненавиджу одночасно. Вона розбурхала в мені ті емоції, про які я вже давно забула або про які я навіть не здогадувалася. Передмова. Ми з сімʼєю щоліта їздили в Крим на море. Востаннє були у 2011 чи 2012 році. Й «у дитинстві мені не спадало на думку, що треба запамʼятати це так, щоб завжди за потреби можна було викликати в уяві, бо вже годі буде побачити це й відчути наживо». Ця цитата з книги настільки точно описує мій ностальгічний біль, що своїми словами я б краще й не сказала. Головна героїня долає величезний шлях від точки А до точки Б. Вона шукає і знаходить свою самоідентичність, незважаючи на кров, що тече в жилах, і виховання. Вона знаходить сили протистояти суспільству та захищати тих, хто цього потребує. Вона вдається до шалених ідей і чітко слідує своїм ідеалам. Протягом читання я рефлексувала свою самоідентичність разом із героїнею. Мені пощастило народитися в україномовній націоналістичній сімʼї, але це не захистило мене від зросійщення і того, що я досконало знаю мову ворога. Як і головна героїня, я пережила втрату Криму, спогадів, минулого, сімʼї, частини себе. Так, я там не жила, а була лише туристкою, але ж це моя земля! Мій Крим! Моє Чорне море! І все це в мене забрали. Книга важка та однозначно варта уваги. Її має прочитати кожна українка та кожен українець. Вона відкриває очі на багато важливих речей: депортацію кримських татар, відношення до них після повернення на рідні землі, які вже були заселені росіянами, на питання важливості мови, культури, літератури, оточення, ідей. Єдиний момент, який мені не сподобався, — любовні моменти головної героїні🥲 Я щиро раджу прочитати цю книгу всім без винятку, бо вона прекрасна, болюча та важлива!
|
Відгук на книжку —
Пишіть відгуки на вподобані книжки видавництва «Лабораторія» на нашому сайті – та вигравайте набори книжок на вибір і подарункові сертифікати. З нас – підвищені 15% бонусів і безкоштовна доставка по Україні. Деталі участі читайте тут!