«Мені пощастило, я росла в книгах», – каже сьогоднішня гостя рубрики «Між нами» Анна Гурська-Лисенко. А котикам пощастило впіймати авторку Youtube-каналу Annika Blog на захопливу книжкову розмову.
Традиційно розпочнемо із бліцу:
- Яку найбільшу книжкову покупку ти пам’ятаєш? – Мені більше подобається взяти одну-дві книжки і почати їх читати просто зараз. Не уявляю, як можна купити десять і читати лише одну. Ну це ж мука якась, ні?
- Скільки книжок на твоїх полицях? – Це болюче питання. Там, де я зараз живу, книжкових полиць, немає. Зате книги усюди. А вдома багато книжок, але геть не впорядковані. Бо я все чекаю моменту, коли повернусь в дім назовсім і тоді вже…
- Твої книжкові guilty pleasures? – Часом, замість закладки, загинаю кутики книжок. Знаю, що це звучить ну дуже не по-книголюбськи, але так я закладала книжки чи цікаві фрази в дитинстві. Тому для мене це щось з дитячого. Роблю так нечасто і не з усіма книгами, але коли роблю, відчуваю якесь особливе задоволення.
- Що найперше згадуєш, коли чуєш «Порадь книжку»? І, власне, порадь книжку! – Не люблю просто радити книги. Для якогось випадку, чи настрою – так. Але просто радити – це ніколи не вдячна справа.
Мені пощастило – я росла в книгах. Над моїм ліжком висіла ціла «стінка» з книжкових полиць. Тому я часто перед сном брала якісь книжки погортати або ж просто гралась в бібліотеку. І так, власне, я і почала читати. Спочатку дитячу полицю перечитала, потім підліткову, потім недовго був етап шкільних бібліотек… Навряд згадаю першу книгу.
Хіба ось все ще з трепетом згадую свою першу абетку від «Абабагаламаги», вона була чудова. І з огляду на час її видання, мені пощастило тримати в руках перший тираж. І хоч сама книжка «пішла по руках» до інших дітей, я маю причину для гордості – я була першим поколінням дітей, які виросли на тій культовій абетці.
Зараз читання – моє дозвілля! |
|
Зараз читання – це моє дозвілля. Я кайфую від усіх етапів процесу: вибір книжок в книгарні, запах новенької книжки, власне читання, рефлексії опісля, розкладання книжок на полиці. Навіть безладно розкидані книжки по квартирі приносять мені задоволення. Кожному своє :)
Люблю книгарні і не люблю книжки в плівці. |
|
Книгарні люблю за те, що там можна знайти якісь книги, про існування яких навіть не здогадувався. Через це не люблю книжок в плівці, бо вони не дають можливість «скуштувати» книгу.
Якщо є вибір, пошукати щось в книгарні, а потім неспішно почитати декілька сторінок за чашечкою кави неподалік чи просто замовити в інтернеті – завжди оберу перший варіант.
Блог починала тоді, коли це було максимально «природно». |
|
З якого моменту профіль у соцмережі стає книжковим блогом? На щастя, ютуб одразу дає право називатись «блогером», бо навряд кожен сяде знімати ролик на декілька хвилин.
Я мріяла про ютуб-канал, як тільки познайомилась з цим форматом. Мені подобається можливість сісти перед камерою і поділитись рефлексіями. А про що канал, було дуже легко вирішити, бо я в той час дуже багато читала, ділилась думками про книжки в інстаграмі – тож було ясно, шлях мені в книгоблогери.
А от в інстаграмі я почала ділитись прочитаним на противагу тоді популярним фотографіям їжі. Усі фотографували, що їдять. То чому не фотографувати те, що читаю? А далі додавались все розлогіші описи та враження від книжок. Тож, скажімо, я починала тоді, коли це було максимально «природно» – ти просто ділишся своїми думками і здобуваєш аудиторію.
«Нічого не встигати» – можна отакий лайфгак? |
|
Так, я поєдную роботу та блог, але немає ніяких лайфгаків, як це робити правильно, більше чи краще. Хіба що «нічого не встигати» – можна отакий лайфгак?
Читаю я переважно вечорами, придумую якісь ідеї чи пишу сценарії зранку. А вихідні присвячую книжкам та камері. І все одно ніде нічого не встигаю.
Мені здається, головний лайфгак на всі віки – робити своє, те що подобається.
Зараз читаю «4000 тижнів» – дуже нетипова книжка. |
|
Зараз читаю «4000 тижнів». Дуже нетипова книжка про управління часом. Точніше, про неможливість того самого «управління». Якщо уявити, що наш час пораховано, то одразу стає безсенсовим змагання за чисту електронну пошту чи красиво розставлені галочки в планері біля виконаних завдань.
Все, що має сенс в цьому випадку, – чи ти кайфуєш від того, що ти робиш сьогодні.
Найкращі видання із книжкової полиці Анни Гурської-Лисенко
Нижче зібрали для вас найкращі видання з книжкової полиці Анни Гурської-Лисенко. Тож обов’язково вибирайте та замовляйте собі або друзям 😉
А ще не забувайте рекомендувати ці або інші видання з Readeat.com друзям або підписникам – і отримувати до 15% бонусів на порадах. Детальніше тут.