logo
Котолог
Кабінет

Читацькі враження про книжки Stone Publishing. Переможці конкурсу

blog image

Конкурс читацьких вражень разом із видавництвом Stone Publishing завершився, а це означає, що час оголосити переможців! 💚

Дякуємо всім, хто ділився своїми думками про прочитані книжки. Ваші відгуки допомагають іншим книголюбам знаходити нові історії, а видавцям й авторам отримувати найцінніше: щирий зворотний зв'язок! Сьогодні ділимося трьома читацькими враженнями, які цього разу стали переможцями конкурсу.

Враження про «Нічний будинок» Ю Несьбо

Це було моє знайомство із творчістю письменника, і воно виявилось дуже вдалим. Хоч Ю Несбьо, як я вже дізналась згодом, є автором в основному трилерів і детективів, горор йому вдався, як на мене, на найвищому рівні.

Поки думала, що написати про цю книжку, зрозуміла: важко буде викласти свої враження, не наробивши спойлерів. Починається історія як класичний твір жахів. У романі нема розлогого вступу, що добре. Спойлерів далі не буде, бо про те, що напишу, йдеться уже в анотації твору. 

Майже одразу читач поринає в атмосферу жахіть: Тома, друга головного персонажа, засмоктує телефон у будці на узліссі. Звісно, розповіді Річарда, єдиного свідка, ніхто не вірить. Усі підозрюють, що в зникненні Тома винен друг. Річарду вірить тільки Карен, його симпатична й дуже харизматична однокласниця, в яку закохані ледь не всі знайомі хлопці, в тому числі Річард. Згодом зникає ще один друг головного персонажа. Цього разу всі в містечку, зокрема поліція, переконані: до зникнення доклав рук таки Річард, якого всі вважають складним підлітком, і для цього є підстави. 

Зазначу, що в мене, як читача, протягом усього твору теж закрадалися сумніви щодо невинуватості головного персонажа, хоч він є у творі оповідачем. Автор дуже майстерно вводить у текст такі сюжетні деталі, які змушують постійно сумніватися в тому, реальними чи вигаданими є описані епізоди. Скажімо, я ніяк не могла визначитися: все, що відбувається, це таки містика, чи жахастик має психологічне підґрунтя? 

Композиційно роман складається з трьох частин. Кожна наступна кардинально змінить уявлення читача про основний конфлікт твору та його природу. Коли вже здається, що розв’язка настала, з’являється нова деталь, яка приголомшує. Для мене, скажімо, одним із найцікавіших моментів у творі стало усвідомлення того, ким насправді є Карен. Були епізоди, які я передбачала, але загалом письменнику вдалося мене заплутати і скерувати на хибний шлях у своїх здогадках. Я таке люблю 😊 І ще мені дуже сподобалося, що розв’язка (остаточна 😅) дарує надію на гарне завершення цієї непростої історії.

Щиро раджу цю книжку всім, хто любить горори, - і містичні, і психологічні.

Авторка відгуку — Юліана

  

Враження про «Макбет» Ю Несьбо

Ретелінг однієї з найвідоміших трагедій Шекспіра «Макбет». Мені було цікаво, як з цим впорається автор, як переробить на сучасний мотив цю історію. І я вам скажу, що це було дуже захоплююче. Цей товстунець я прочитала всього за три дні. 

З самого початку сюжет затягує нас в похмуре, дощове, хворобливе злочинністю місто. Негласні закони якого занадто жорстокі та безкомпромісні. Відчуття безвиході та приреченості не відпускає напротязі всієї книги. Зрадником може виявитися кожен. Навіть порядна, чесна людина, до якої  звертаєшся з останньою надією на допомогу, і віриш, що отримаєш. Але не ті люди завжди на крок попереду. І відчуття, що нічого не можна змінити дійсно жахає. Боротьба за владу стає темною і безжальною на прикладі саме головного героя Макбета. 

Персонажі. Їх багато, і автору вдалося майстерно розкрити кожного з них. Їх справжню сутність. Автор періодично повторює, що «люди не змінюються». Але ж діями своїх персонажів він одразу доводить протилежне. На початку людина може дратувати своїми «принципами» і думками, але потім все змінюється. Ви вже вболіваєте за неї, бо вона виявляється чи не єдина адекватна людина серед усіх тепер. Так само, як і хороші люди неочікувано перетворюються в страшних монстрів. 

Жіноча хитрість, наркоторгівля, пророцтва, реальні вбивства, боротьба добра й зла.. Все переплітається в цій історії. Мені подобається вічна класика Шекспіра і творчість сучасного автора Ю Несбьо. Тому це було класне поєднання відомого вже сюжету з все одно неочікуваними поворотами; напруженого трилера з відчуттям театральності всього, що відбувалося; сучасного Макбета з тими ж самими помилками, мотивами і думками. 

Навіть в цій похмурій історії трошки світла є, добрі люди є, і надія на краще також є🤍

Авторка відгуку — Крістіна


Враження про «Брехун серед нас» Карен М. Мак-Манус


 Початок був багатообіцяючий😁

«Відеозапис сексу, підозра у вагітності, дві скандальні зради — і це новини лишень за один тиждень! Якщо вірити пліткам про «Бейвʼю-Хай» в онлайн-застосунку Саймона Келехера, то дивуєшся, як тут узагалі хтось знаходить час на навчання.»

Читалась ця історія мені трохи важко, не знаю чи проблема в авторці чи в тому, що книга трошки не в настрій потрапила, менше з тим. В сюжеті у нас присутні підлітки, яким підкидають телефони. Можна було б сказати ну, що такого, але ці телефони знаходить учитель і лишає їх для відбування покарання. Але не все так просто на очах цієї четвірки помирає Саймон один з тих підлітків у якого знайшли телефон, а саме цікаве, що згодом цих чотирьох підлітків, які лишилися буде чекати, мʼяко кажучи невеселе життя.  Ну, а ще маленька цікавинка Саймон помирає за день до того коли мав оприлюднити всі таємниці своїх однокласників, а саме цих чотирьох яких будуть підозрювати у вбистві. Після смерті Саймона, по черзі відкривається велика таємниця кожного з цієї четвірка, яка так чи інакши псує їм життя і робить боляче.

Головні герої:

  • Саймон – знехтуваний однокласниками у якого зʼявляється страшенне бажанням їм помститися, автор пліток в інтернеті.
  • Бронвін – розумна дівчина яка має великі амбіції та ніколи не порушує правила. Але життя непередбачуване і не варто казати ніколи)) 
  • Нейт – хлопець який став злочинцем ще в молодому віці та відбуває термін за продаж наркотиків. Згодом саме – це стане для нього проблемою під час слідства.
  • Купер – неймовірний красунчик, спортсмен, зірка бейсболу який має велику кількість фанаток серед дівчат, але є маленьке але)🤭
  • Едді –  красуня школи.

Десь до середини книжки я була упереджена і переконана, що поставлю низьку оцінку, але фінал змінив мою думку в хорошу сторону. Чим саме?

По-перше любовною лінією двох підлітків з цієї четвірки, ці двоє вивезли ситуацію в книжці своїми стосунками) Ну, а якщо чесно за них я більше хвилювалась ніж за пошук вбивці😁

«Плюс, я не можу витримати і кількох хвилин, щоб мені не хотілося поцілувати тебе»

— Значить, тобі краще, аніж мені.  Я хочу цілувати тебе постійно»

По-друге, розкриття, що ж сталося з Саймоном. Хоч в мене і була маленька підозра, але те як фінал закрутився я такого не очікувала.

Загалом книга мені сподобалось хоч і були свої недоліки, але було добре. Моя оцінка 4/5.

Авторка відгуку — Каріна

Продовжуйте ділитися читацькими враженнями, адже саме завдяки вашим відгукам інші читачі знаходять книжки, які згодом стають улюбленими.  До того ж за опубліковані враження на Readeat.com ми нараховуємо бонуси, які можна використати для наступних книжкових покупок. Тож ділитися прочитаним не лише приємно, а й вигідно!

Пишіть свої враження, створюйте списки Книжкомрій, додавайте книжки, які хочете прочитати, та стежте за новими конкурсами. Можливо, наступного разу саме ваше ім'я буде серед переможців💚

Поділіться