За останні декілька місяців в Україні з'явились три нові видавництва – «Локальна історія», Readberry та Kovyla Publishing. Розповідаємо нижче, що планують видавати, для кого, над чим працюють і які новенькі книжки можна купити просто зараз😻
«Локальна історія» – нещодавно головний редактор і співзасновник проєкту Віталій Ляска повідомив, що «Локальна історія» масштабується до видавництва. І перша книжка – «Карпати. Коротка історія мандрів» – уже вийшла друком.
Уже укладено низку угод із провідними українськими істориками та письменниками й проведено успішні перемовини із світовими видавництвами, зокрема із Єльським та Прінстонським університетами, The Wylie Agency, PEW Literary, агентством Беати Стасінської та іншими. Усі книжки, які зараз на стадії перекладу, мають або виразне українське тло, або ж несуть відчутну актуальність для української аудиторії.
На жаль, за винятком кількох випадків, ми мало знаємо світову історіографію. Тож, одним із завдань видавництва «Локальна історія» буде спроба заповнити цю лакуну, – пише на своїй фейсбук-сторінці Віталій Ляска.
Readberry – імпринт, який створили у видавництві «Ранок», і тепер це офіційно нове видавництво! Фокус видавництва – література young adult. Презентація Readberry відбулася на Книжковому Арсеналі.
«Ягідка — дещо яскраве, смачне, соковите, наповнене енергією та емоціями. Кома — зв’язок з текстом, нам здалось дуже влучним, що такий розділовий знак буде на кожній нашій книжці, натякаючи, що історія продовжується», — саме так видавництво пояснює свою концепцію.
Kovyla Publishing – видавництво англомовних електронних книжок про Україну. Буде спеціалізуватись на нонфікшн-виданнях. Перша серія книжок, яка з'явиться у видавництві – збірка художніх репортажів Stories from Ukraine — реальні історії звичайних, але надзвичайних українців, які формують історію своєї країни під час війни.
Нам важливо протидіяти російському імперському наративу і говорити зі світом власним голосом. Тож будемо шукати історії, формати та розповіді, які дозволяють іноземним читачам формувати точні уявлення про Україну та українців, – пишуть на сторінці видавництва.