Аліна
Аліна Кутузова
Котик
16.03.2025
Новий відгук
«Часом брехня — це щось більше від брехні. Часом це єдиний спосіб виграти.»

Зіграємо у «Дві правди і одна брехня»?

Раз. Книга читалась доволі швидко та захопливо.

Два. Через фінал я поставила оцінку вище.

Три. Я була в повному захваті від атмосфери та опису персонажів.

Третє — брехня. І ось чому.

Я вже давно заглядалась на цю книгу після прочитання «Останніх дівчат». Відгуки в соцмережах так і манили мене дібратися до неї якнайшвидше, адже це буквально «один із найкращих трилерів, які вони коли-небудь читали»! І в моєму випадку такі завищені очікування зіграли зі мною в злий жарт.

Почнемо з героїв. Як і у всіх подібних трилерах, ми маємо травмовану головну героїню, в якої немає особистого життя, адже вона буквально живе однією ситуацією. Ми нічого не знаємо про Емму як особистість. Хіба що те, що вона чудово малює і що у неї є друг-гей (і це ще одне кліше). Якщо в «Останніх дівчатах» в гг було більше захоплень, таких як ведення блогу, кулінарія, чоловік, ба-навіть її клептоманія про щось та й свідчить, то Емму буквально можна описати лише трьома характеристиками: дівчата, малювання, друг-гей.

Щодо атмосфери табору, то вона буквально не вчувалась. Гг поручили бути вожатою, а також проводити майстер-класи по малюванню. Та нам це показали один-єдиний раз. Далі Емма скатилась в типову «одержиму героїню, яка прагне розкрити справжній злочин». Ніяких тобі посиденьок біля каміну, ніякої тобі згуртованості… Ми маємо просто Емму, яка забиває на свої обовʼязки, аби віднайти зачіпки 15-річної давності.

До речі, щодо зачіпок. Через оповідь Емми ми розуміємо, що після трагедії пройшло аж 15 років, але поліція так нічого й не віднайшла. Але ж Емма у нас прошарена й працює краще слідства, тому майже відразу віднайшла доказ (ох же ж ця сліпа поліція🙄).

Читаючи все це, ви, мабуть, подумали, чому ж я поставила цій історії середній бал, а не значно нижчий? ТОМУ ЩО ФІНАЛ!.. Від нього я буквально розкрила рота і сиділа ще декілька хвилин у ступорі. Це було насправді доволі неочевидно і шокуюче.

Також я можу похвалити автора за його динамічність і лаконічність. Його романи читаються напрочуд швидко та захоплено.

Тож який я маю висновок: я збираюся продовжувати читати Райлі Сейґера, незважаючи на те, що ця історія мене розчарувала. Врешті, я отримала задоволення від прочитання, незважаючи на всі нюанси в сюжеті. «Останні дівчата» сподобались мені значно більше, та порівняно фінал саме цієї історії став для мене більш шокуючий.
Новий відгук
«Ось і маєш, Філіпе, усіх нас це очікує. Когось на полі битви, когось у ліжку, а когось — як велітиме доля. Від цього не втечеш.»

Я сумніваюсь у всьому написаному в цій книзі.

Роман про двох братів, яких не лише обʼєднувало спільне дитинство, але й одна жінка. Рейчел перевернула життя спершу Емброуза, а згодом і Філіпа — нашого головного героя. Рейчел справляє враження фатальної жінки, яка на перший погляд здається милою й чарівливою, але також і небезпечною. Є вірогідність, що вона отруїла Емброуза, який став її чоловіком, адже той написав своєму братові листа про це. Проте, чи можна вирішити людині, яку переслідувала лихоманка перед її смертю?

Коли я сказала, що сумніваюсь у тексті в цій книзі, я мала на увазі, що не можу повірити Філіпу, як надійному оповідачеві. Він розглядає Рейчел спочатку з ненавистю і підозрою, зате потім буквально починає від неї залежати. Інколи в нього проскакує колишня ненависть. Тому цей роман ми розглядаємо саме через його бачення ситуації. Чи справді Рейчел отруїла Емброуза, чи це був збіг обставин? Це питання так і залишається відкритим. А ті докази, які знаходив головний герой — недостовірними, адже яка гарантія, що він не перебільшив їх, що йому не примарилося, що він через свою приреченість від невзаємності не хотів помститися їй?

В книзі чітко прослідковується психологічний стан Філіпа і його вже нездорова залежність до Рейчел. Спершу він остерігався її, та потім вона почала остерігатися його. Не можу назвати Філіпа цілковито позитивним персонажем, як і саму Рейчел, адже я певна, в них ще залишились скелети у шафі, які так і зостались несказаними.

Фінал був досить несподіваним, зате доволі трагічним. На мою думку, він досить гармонійно вписався в цю історію, адже сама оповідь — суцільний знак питання.

Важко пояснити свої загальні емоції від «Моєї кузини Рейчел». Це просто потрібно читати. Авторка надзвичайно вишукано погралась зі мною, із самого початку привʼязавши мене до цієї історії, а в кінці залишивши мене зі ще більшою кількістю запитань.
13.02.2025
Нова книжкомрія:
31.01.2025
30.01.2025
Новий відгук
«Несказане часто має більший вплив, ніж викладене чорним по білому, хіба ні?»

Це доволі реалістична любовна історія, в яку я повірила. Тут немає типової заїждженої кінцівки, тому цілковито можна було припустити, що таку історію могли справді пережити люди у реальному житті.

Із самого початку книга дала нам зрозуміти, що вона не збирається бути типовою солодкою історією кохання. Натомість в цьому романі у героїв на шляху стається ще більше труднощів, які перешкоджають становленню їхнього кохання.

Так знайомо, але водночас і боляче було спостерігати за тим, як герої намагаються вибудовувати своє життя одне без одного і від цього не залишаються щасливими. А дозволити собі зійтися знову вони не можуть, адже невпевнені, що їм вдасться вибудувати свої стосунки заново.

Потрібно було статися трагедії, аби вони нарешті зустрітися після довгих років мовчання. І це насправді сумно, що весь цей час вони не знаходили момент, щоб відновити спілкування і тільки горе одного з них спонукало іншу до дії.

Кінцівка змусила мене трохи засумувати, хоча вона доволі реалістична. Авторка вирішила не розкривати нам подальшу долю стосунків Клари та Бенджаміна. Не буду вельми вдаватися в спойлери, але хочу лишень сказати, що в цій історії присутній відкритий фінал.
Новий відгук
«У цьому суть ризику. Ніколи не знаєш, чого він вартує, доки не стане пізно.»

Сирена та мисливець на сирен. Їх обʼєднує спільна місія — вбити одне одного. Читаючи цю книгу, я неодноразово задавалася питанням: Як авторка збирається створити між ними любовну лінію, якщо їхні стосунки побудовані на жорстокості?

Ліра вважає себе вбивцею і не завжди бажає виконувати доручення своєї матінки. В інакших умовах вона б точно не виросла такою кровожерливою, якою її хотіла створити Морська Володарка.

Еліан мав стати принцом Мідаса, але його тягне до морських пригод. Разом зі своєю командою він прагне відновити справедливість у світі, винищуючи тих, хто винищує людей. Батьки не схвалюють його стиль життя, тому воліють, аби той покинув свій корабель та зайнявся королівськими справами.

Ліра та Еліан — діти, чиї батьки прагнуть виліпити з них те, чим вони не являються. Вони живуть не своїм життям і хочуть, аби їх почули та дослухались до їхніх власних потреб. Це їх і обʼєднало у результаті: спочатку Ліра прикидалась людиною, аби бути ближче до принца, але згодом вони дізналася одне про одного краще і, врешті-решт змінили своє ставлення.

Я не очікувала, що ця історія виявиться справді жорстокою. І в моментах, коли відбувалися битви, читати було невимовно важко. Проте, цей факт доповнив історію, зробивши її більш дорослою та реалістичною. У звʼязку з цією жорстокістю мені дещо не вистачило більше приємних моментів між героями, душевних розмов та розвитку їхніх стосунків. Безсумнівно, між ними відчувалася хімія, але знову ж таки, завдяки спільному жаданні крові (вона прийшла вбити його, він — не довіряв їй, як незнайомці і підозрював її майже постійно).

Мені також дещо не сподобалось, що авторка не вказувала на початку розділу, від лиця кого йде розповідь. Бо спершу я читала від особи Ліри, а потім оповідь різко перекинулась на Еліана і я цього спочатку не зрозуміла.

«Деякі люди сяють так яскраво, що притишити їхнє полумʼя неможливо.» Мораль цієї історії така: хоч як би батьки не намагалися нас змінити, ми самі формуємо свій світогляд та обираємо власне життя.
Новий відгук
«Річ у виборі. Багато людей проживають свої життя за замовчуванням, проходячи у двері, що опиняються перед ними, бо це вигідно.»

Ця історія має великий потенціал, зокрема через те, що в ній порушено багато тем, які є табуйованими або ж неприйнятними в нашому суспільстві. Головну героїню як люблять, так і зневажають, адже вона не вписується в загальноприйняті стандарти краси і нерідко ловить на собі косі погляди. Але що, коли їй випаде можливість стати головною героїнею своєї історії і, можливо, знайти любов?

Так, іноді я матюкала цю історію. Не лише через неприємних чоловіків, а й через репрезентацію лґбт в цій історії. Як я вже й зазначала раніше, тут це подане максимально недолуго. Приміром, подруга Беї — лесбійка, ну і впринципі все. Ніщо ж більше не вирізняє її, як особистість і це сумно( Відчуття, ніби авторка не хотіла розкривати Мерін з іншого боку, а повсякчас нагадувала нам, що ну ось, вона лесбійка, їй подобаються дівчата. Так само з другом Беї, який з’явився на початку, поставив у відомість, що він — ґей, і зник з поля зору. Також я досі не зрозуміла момент, коли Бея переспала з Реєм знаючи, що у нього є наречена. Так, я розумію, що у зраді винен зрадник, але ж виходить, що Бея була співучасницею, адже свідомо знала про це.

Незважаючи на мінуси і деяку нелогічність роману, «Обери мене» — це доволі якісна й нетривіальна романтична історія, з якою можна з душею відпочити. Книга читалася доволі легко, сторінки переверталися з неймовірною швидкістю. Свою основну місію вона виконала: під час її читання, я розслабилась і відволіклась від неприємних факторів.
Нова книжкомрія:
30.07.2025
Здійснено 2 з 44
Тут зберігаються різні книги — від сімейних саг до сюрреалізму, а також непопулярні скарби, яким хочеться приділити увагу.
13.08.2025
Здійснено 0 з 11
Список книжкомрій від улюбленого видавництва, асортимент і різнобічність якого вражає!😻 Містика, історія, романтика, детективи — це ті жанри, які я обожнюю! А що може бути краще, аніж мати на поличках історію, яка ідеально вписується в твій смак, ще й у виданні, яке цінуєш?🥺 ❤️
Видавництво
Видавництво
Видавництво
Видавництво
Видавництво
Видавництво
Видавництво
Видавництво
Видавництво
Видавництво
Видавництво
Видавництво