Loading...
Тетяна Гладун
Тетяна Гладун
Котик
20.10.2024
Новий відгук
🧩Для мене це була книга виклик. Автор номінований на нобелівську премію за цей роман. Я знала, що це буде не надто легко і це легко не було. Читала я довго, маленькими порціями, постійно роблячи паузу на віддихатись, осмислити, переключитись на щось буденне і не таке похмуре. Автор зробив неймовірно гнітючу атмосферу в найпрекрасніших і найсвітліших грецьких пейзажах.

🧩Навіщо читати книгу? Це неймовірної краси, глибини і багатогранності текст. Його просто приємно читати, приємно виписувати цитати. Передбачати сюжет і тішитись коли передбачення збувається, або ж дивуватись, коли воно не збувається однаково приємно. Кілька сюжетних поворотів були абсолютно непередбачувані. Книга викликає сильні емоції. Жах від жорстоких епізодів. Нерозуміння і запаморочення від загадкових. Огиду від морального вибору героїв. Захват від таємничої гри яку пропонує Маг. І навіть збудження від дуже майстерно написаних 18+ сцен.

🧩Що може відвернути від читання? Це постмодернізм у всій своїй красі 🧩🤯🎭 і тут нема магії (а я розраховувала хоча б на краплю містики). Головний герой відразливий: зверхній, самовпевнений і егоїстичний. Нагромадження загадок тут переходить всяку пристойну межу. А ще, мене ніхто не попередив, які жорстокі сцени тут присутні. Мабуть, тому що ніяка дитина не в змозі дочитати до тих сцен через складність тексту.

🧩Хтось вважає Фаулза генієм, а хтось псевдоінтелектуалом. Я схиляюсь до думки, що це все таки інтелектуал, але як і головний герой цього роману, Фаулз з деякою зверхністю ставиться до читачів. Як? Ви не зрозуміли відсилку на Шекспіра? Це ж елементарно! В котрий раз я пообіцяла собі перечитати всього Великого Барда. І міфологію давньої Греції заразом. Тут її дуууже багато.

🧩Чи можна читати книгу не занурюючись в усі ці аналогії і відсилки? Так. Сюжет книги прекрасний сам по собі, в своїй непевності і аморальності. Для мене це була розповідь про жорстокий урок того, який ти є насправді? А ще про ціну свободи і кохання.
Новий відгук
🕯️Читання цієї книги в повільному темпі, чергуючи її з іншими книгами, виявилося дуже вдалим підходом. "Сага про Форсайтів" – книга детальна і насичена, тому читати її не завжди легко. Проте кожна, навіть найменша, подробиця вписана доречно і створює неповторну атмосферу.

🕯️Спочатку я переживала, що в книзі бракує поетичності, але від середини автор почав вражати розкішними, глибокими метафоричними описами почуттів і ситуацій. Ці цитати посеред розміреного англійського письма часто вибивали землю з-під моїх ніг своєю красою. А потім автор, ніби нічого не сталося, повертався до буденних описів життя родини.

🕯️Ось одна з моїх улюблених цитат: «Погляд був наче раптовий проблиск свічки крізь щілину в завісі, за якою несли ту свічку, наче раптовий спалах блідого мандрівного вогника, примарного й вабливого. І глядачі збагнули, що по той бік завіси збудилися від сну страшні нищівні сили». Ніколи раніше я не читала так гарно описаний погляд закоханих.

🕯️Перша частина має завершений фінал, і можна було б і не продовжувати далі. Але я дуже рада, що є продовження, адже ситуація, в якій опинилися герої, потенційно може спричинити неймовірні наслідки. Ревнощі, затаєна образа, розбите серце і величезне почуття власності та вищості – все це стане декораціями наступних частин.

🕯️Розмірений темп книги вводив мене в оману, тому я часто не була готова до всіх тих яскравих і жахливих подій. Тримати удар було складно, і я відкладала книгу, щоб віддихатися. А коли автор дозволяв читачу разом із героєм очікувати власної смерті, це очікування стало справжньою мукою. Кожна сторінка тягнулась як патока, і кожне запаморочення героя змушувало серце стискатися в передчутті неминучого.

🕯️Це книга не для любителів пригод, а медитативна оповідь про зіткнення кохання і власництва, раціональності і пристрасті, краси і грошей. Тут є над чим поміркувати, є кому співпереживати, і є довгі рядки, якими просто хочеться смакувати і милуватися.

🕯️Чи варто боятися читати цю книгу? Ні, не варто. Чи можна легковажно ставитися до неї? Ні, ні в якому разі!
Нова оцінка:
22.06.2024
Новий відгук
💔Коли я почала читати книгу, то розраховувала на традиційні сюжетні повороти: втечі, зустрічі, негаразди і визволення. Автор взяв усі мої читацькі сподівання й передбачення і розтоптав їх ущент. Книга полишила в мені діру. Я читала з готовністю до найгіршого, бо тема рабства не найлегша, але виявилась не готовою.

💔Є історії, які треба переварити – це одна з них. Коли я перегорнула останню сторінку, то дуже хотіла поділитись враженнями… і не заходила слів. Слава «сумна», «тривожна», або «похмура» здаються надто убогими і непереконливими. Ця книга – гімн відчаю, несправедливості і безкарності зла.

💔Книга складна, але не текстом, чи плутаниною сюжету. Книга складна тою темрявою людської душі, яка відкривається у всій своїй неприглядності. Якщо кривавий трилер я читаю досить безтурботно, то тут напруга не відпускала мене до останньої сторінки.

💔Інколи мої переживання за рабиню Кору, яка втікає з плантації були аж надто болючими. Я спеціально взяла для паралельного читання гумористичну прозу, щоб мати можливість розслабитись. Але навіть це не допомагало повністю – я здригалась коли випадково зустрічала ім’я героя з «Підземної залізниці» в безтурботному тексті про відпустку.

💔Чи читати книгу? Так. Вона абсолютно точно заслуговує на свої нагороди. Це потужна проза високої полиці. Вона подарує яскраві емоції, але може бути досить виснажливою.
Новий відгук
Книга ні те, ні се) Я щиро сподівалась що вбивцею виявиться хтось, хто згадується ще на початку книги. Лікар залицяльник, або хтось із поліції, або у головної жертви роздвоєння особистості. Але сюжет не детективний і вгадати вбивцю неможливо, він просто з’являється наприкінці книги.

Такі трилери експлуатують найбільш поверхневі людські емоції, страх, огида, співпереживання. Навіть не зовсім співпереживання, бо для цього треба глибше зануритись в текст і душу персонажа, а якусь таку емпатію, коли людина перечіпається на сходах, а в тебе теж в животі йокає.

З часом перестаєш на те звертати увагу. Ну ріже. Ну знову. Поринути в глибини людської психології мені не вдалося. А я б хотіла щось в стилі Донни Тарт)

Із персонажів Ріццолі мене дратувала дико. Вона не вміє працювати в команді, не контролює емоцій, випромінює суцільний негатив і сконцентрована на самій лише роботі. Не хотіла б я з такою мати справу. Але вона єдиний яскравий персонаж, інші включно з маніяком бляклі і невиразні.

Великим мінусом для мене було те, що з книжки неможливо виписати красиві цитати. В тексті мені не вистачало поетичності, детальності, об’ємності. Із детальних описів тут тільки медицинські терміни і смакування людських розтинів.

З плюсів - сюжет хоч і не детективний, досить динамічний і ніде не провисає. Море крові стабільно ллється від початку і до самого фіналу, тому якщо комусь подобається саме таке, думаю будете задоволені.
Новий відгук
🐝 «Кожне слово має багато значень водночас, і все – суцільна метафора. Смисл захований у ритмі, звучанні проміжках між реченнями»

🐝 Книга, де всього забагато: образності, пригод, таємниць, драматизму. Книга, яка не може зупинитися. Дуже заплутана, перенасичена метафорами, повна відсилок на інші книги. Книга про таємну бібліотеку. Настільки таємну, що до кінця я так і не зрозуміла, що це за місце і навіщо воно)

🐝 Іноді хотілося розділити аркуш паперу на два стовпчики і виписувати плюси і мінуси. Я люблю коли різні сюжетні лінії сплітаються воєдино, але тут надто багато легенд, побічних історій, які було складно тримати в пам’яті. Я люблю цікаві, небанальні тексти, але тут такий дивний текст, що читався він неочікувано повільно, як на пригодницько-фентезіний роман.

🐝 Об'ємність оповіді, переплетіння різних історій створює ефект книжкового мережива, коли одні частини книги з’єднані з іншими невагомими ниточками, а все разом утворює чарівну картинку. От тільки треба читати вкрай обережно, щоб не заплутатись, не відволіктись і не порвати тканину розповіді.

🐝 Книга схожа на гру. Головний герой займається розробкою ігор, тому тут суто квестовий антураж із загадками, реквізитом, записками із підказками і т.п. Сподобалось, як автор бавиться з текстом, перетворюючи його на головоломку. Не можливо просто читати, я постійно намагалась розгадати наступний хід.

🐝 Безліч блукань в стилі Ніла Геймана на межі правди і вигадки. Героїв кидає з одного міражу в інший, зі сну в марення, з гри в книжковий сюжет. Першу половину книги це захоплювало, але ближче до фіналу уже втомлювало.

🐝 Найбільше сподобались елегантні сюжетні повороти і досить милий фінал. Коли така розрізнена історія складається воєдино – це тішить надзвичайно. Легенда про Долю, яка закохалась в Час моя улюблена.

P.S. Я не очікувала романтичних стосунків між хлопцями, це було сюрпризом для мене. Не зовсім те що я хотіла б читати, але на щастя історія не зосереджується суто на любовних перипетіях.
Полиць поки немає