Loading...
Маргарита
Маргарита Єлесіна
Експерт
29.07.2024
Новий відгук
Парадокс цієї книжки в тому, що я читала її кілька разів, і вона була чи не найпершою з Кінга. І хоч це тільки маленька часточка з пазлу, мені так вона подобалася!

В "Загубленій землі" Роланд, Едді та Сюзанна видобувають з нашого світу хлопчика Джейка і продовжують свою подорож вже з ним. Картинка змінюється на раз - від густого лісу до напівзруйнованого аналогу Нью Йорку і до спустошених земель. І хоч я й не люблю товстуни, але тут стільки дії - від будинку, що хотів з'їсти Джейка, до подій на мосту і в підземеллі. Втеча з міста-привида і подорож на схибленому поїзді - то взагалі, ніби постапокаліптичний фільм дивишся.
Новий відгук
Прочитала першу частину "Темної вежі" три, чи чотири рази. Але менш цікавою вона від того не стає. Чого перечитую? Бо далі третьої частини в мене діло не заходило, та цього разу все серйозно 💪.

"Шукач" ("Стрілець"), себто початок циклу про ту саму Вежу - це вестерн по-Кінгівськи. Роланд прямує через пустелю з наміром наздогнати чоловіка в чорному. Але світ зрушив з місця, тож буде небезпечно і трохи схиблено. Буде стрілянина, живий мрець, демони і випробування. Він мусить за будь-яку ціну дістатися Темної Вежі, хоч і ціль його поки що досить туманна.

Сама серія "Темна вежа" - то захоплива історія, до якої хочеться повертатися.
Новий відгук
В цій частині Стрілець збирає собі компанію для своєї подорожі. І це буде наркоман та жінка у візочку (ще й з роздвоєнням особистості) - непогано ж, так? Сам Роланд змагатиметься з інфекцією та от-от помре, але бажання досягти Вежі та допомога Едді, одного з його нових друзів, таки сильніші.

В цілому, відчутно, що розповідь набирає обертів. Тут і втеча від наркомафії буде, і ті ж омаромонстри, і скажена жіночка, що дуже подивує чоловіків. Ідея з дверима, як порталу для "видобування" компаньйонів з паралельного світу, себто нашого, крута. Деколи складалося враження, ніби сама в них заглядаю.
Новий відгук
Що робити, якщо ти залишився сам на сам з незрозумілою пошестю? Згідно з Метісоном - саджати часник, робити кілки і добре забарикадуватися на ніч у власному будинку, бо тепер ти ще й мусиш боронитися від вампірів.

Світом прокотилася нова холера, що підібгала під себе мільярди життів. Хтось вмер, хтось став вампіром, а хтось такий, як Роберт Невілл, примудрився уникнути інфекції. Тепер він намагається відбитися від навали кровопивць, дослідити причини перетворень і як краще боротися проти ворогів. І чим дійсно цікава ця книжка, то це тим, що Метісон пояснює це все з наукової точки зору.

Мені сподобалася побудова книжки. Роздуми Невілла, його буденність, спогади чергуються з дією, тобто сутичками з вампірами. Як на мене, таке поєднання є гармонійним і не дозволяє книжці бути геть статичною.
Новий відгук
"Дев'ять оповідань"...дев'ять історій, вирваних з життя... Дев'ять розповідей, що несуть в собі любов, таку тягучу тугу, подекуди смуток, внутрішні страхи, якесь відчуття невідворотності.

Я десь читала, що Селінджер писав ці оповідання за принципами санскритської поетики. Але на тому я не знаюся, а отже, просто скажу, що деякі з них мені спочатку були незрозумілими...настільки, що поверталась до них кілька разів. Та кожне є напрочуд легким для прочитання і, безперечно, залишає по собі сліди десь в голові та серці.
24.03.2024
16
60
Не Бакманом єдиним, але він тут теж є 😉