Книжконовини: у Readeat відсвяткували День театру

Книжконовини: у Readeat відсвяткували День театру

27 березня святкували Міжнародний день театру — свято, що об’єднує митців сцени та глядачів. До святкування цього року долучилися книгарня Readeat та проєкт «Пішли в театр» від Concert.ua, і влаштували в Києві тематичний день, присвячений театру — його ідеям, героям і людям, які творять його сьогодні.

Протягом тижня простір книгарні Readeat на Антоновича зустрічав оформленою театральною інсталяцією на вікні та цитатою Леся Курбаса — реформатора українського театру: «Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра» —  щоб привернути увагу до ролі театру в суспільстві.


А 27 березня консультанти були перевдягнуті в театральних героїв та радили п'єси та твори, за якими сучасні театри ставлять свої вистави: «Конотопська відьма» Г. Квітки-Основ'яненка, «Процес» Ф. Кафки, незмінна класика «Отелло» У. Шекспіра тощо.

А ще – відбулась творча зустріч з акторами театру — Вікторією Білан-Ращук та Володимиром Ращуком, військовослужбовцем. Розмову модерувала поетка Тетяна Власова. У невимушеній атмосфері учасники говорили про значення Дня театру у воєнний час, про особисті виклики та мистецтво як інструмент діалогу.


«Раніше для нас це було великим святом, але зараз важко щось відзначати на повну, коли навколо стільки болю та горя. Але ми обов’язково після перемоги зробимо справжнє театральне святкування цього дня», — поділилася Вікторія Білан-Ращук.

Особливу увагу під час зустрічі приділили Театру ветеранів і, зокрема, виставі «Дружини» — романтичній комедії, яку поставила Вікторія, а одну з головних ролей у ній виконав Володимир. П’єсу написала Катерина (Вишня) Вишнева — учасниця Фестивалю перших п’єс. Для режисерки ця історія стала особистою та важливою, тож вона вирішила втілити її на сцені.

Поява проєкту «Пішли в театр»

Проєкт «Пішли в театр» від Concert.ua з’явився за ініціативи та любові команди Concert.ua до театрального мистецтва. На нашій сцені неймовірна кількість глибоких, талановито поставлених, самобутніх вистав, про які неможливо мовчати.

Команді захотілося ділитися з глядачами перлинами театрального мистецтва, поширювати культуру відвідин театру як місця для відпочинку, саморозвитку та самопізнання. Це місце, де збираються однодумці, панує особлива атмосфера затишку та творчості. А історії, які розповідає український театр, – актуальні й важливі. Вистави за класичними творами, запальні мюзикли, емоційні драми, вистави з перчинкою. Є чим та ким надихатися!

І проєкт «Пішли в театр» в Telegram та Instagram  – це місце, де можна знайти виставу до душі, образи для театру, книгу на вечір та натхнення для спілкування з мистецтвом.