Loading...
Olesya
Olesya
Котик
30.04.2024
Новий відгук
🗡️ Це 100 коротеньких розділів, які несуть в собі дуже великий пласт інформації про мови національних меншин, які піддавалися трансформаціям, про те як діяло правило розподілу мов російської та національних мов, як люди соромилися своєї рідної мови, про «північні інтернати» що стали основою освіти корінних народів та запорукою винищення їхніх мов, про шовінізм та расизм в срср, про вилучення літери ґ з нашого алфавіту, про роль преси в радянському союзі, про те як відбувався перехід від коренізації до русифікації в державі. Це тільки маленький перелік тез, які розкриває авторка для розуміння того, чому ми вже стільки років боремося з двомовністю у нашій країні.

🗡️ Хочеться щоб цю книжку читали люди, які не вбачають проблему в двомовності, які продовжують вперто вірити що існування чужої мови на рідній землі не нашкодить майбутнім поколінням, що це не принесе новий конфлікт у наше суспільство, не знищить міста і цілі родини.


Мова-меч - це не заклик озброюватись мовою, як мечем. Ця книжка описує те, як в Радянському Союзі мечем стала російська. Рідна мова у боротьбі з імперіями має стати щитом.
30.03.2024
Новий відгук
На передодні 2 річниці повномасштабної війни в Україні відбулася презентація книжки репортажів та есеїв «Бахмут» Мирослава Лаюка.
Автор разом із фотографом-документалістом Данилом Павловим перебували взимку та в березні 2023 року у місті Бахмут, коли ішли важкі бої за місто. Вони передали на сторінки ті моменти, які побачили, пережили і відчули на собі у той важкий період.

Книга доповнена світлинами, на які важко дивитися, але які підсилюють написаний текст і дають можливість візуалізувати сам сюжет.
На презентації була присутня дівчина, жителька міста Бахмут, вона розказала про свій зруйнований окупантами будинок, який задокументований у книжці на сторінці 60 😣 Коли вона ділилася спогадами, то в її словах відчувався розпач, біль, спустошення і велика любов до міста, в якому вона жила і планувала своє майбутнє.

Хочеться побачити книгу про кожне місто в Україні, яке зруйноване, якого не існує. І щоб ці міста залишилися у нашій памʼяті назавжди!

Рекомендую цю книгу до прочитання кожній людині, яка ще не усвідомила що відбувається зараз у нашій країні, яка ще вважає що не має значення якою мовою говорити. А також тим, кому не байдуже наше майбутнє щоб не повторювати помилок, які були зроблені.

10⭐️ замало щоб оцінити цю книгу!
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
💥 Вертаємось назад - касети раз, міномет два. У бліндаж забіг - чекаєш. Вибіг - місцева флора вже інша: дерев нема.
💥 Щодо кінця війни: «Я б зробила той день у жодному разі не святом. То мав би бути день памʼяті й тиші. Ми знаємо, якою ціною це далося».
💥 Якби мене не поранило, я б не поїхала. Якби ви в мене вдома побували, зрозуміли б чому. Це було не просто місце, де я жила. Це осередок тих ідеалів, у яких я виховувала дітей. Там рушники, фотографії, вірші, вишиті історії…
Новий відгук
〽️ «Книжка, що лежить без діла на полиці, - це лише зшиток паперу. Якщо її не розгортати, то книжка, що ховає в собі велику силу або епічну історію, стає банальною купою паперу. А от книжка, яку люблять і цінують, яка наповнена людськими думками, така здобуває душу»

〽️ «Неправда, ніби що більше читаєш, то більше світу бачиш. Байдуже, скільки знань ти напхаєш собі в голову; якщо не думатимеш власним розумом, не ходитимеш власними ногами, то здобуті знання будуть порожніми й чужими»

〽️ «У наші дні люди рідко беруть книжку до рук, а про її наділення власними думками й узагалі немає мови. Книжки поступово втрачають душі»

🔰Головний герой, Рінтаро, - хікікоморі. Він втратив єдину рідну людину, яку мав. Це був його дідусь, що був провідником хлопця у світ наповнений тривогою і відчаєм. Люди типу хікікоморі - це соціофоби, які не хотять соціалізуватися і живуть у своєму мікросвіті. Але після зустрічі Рінтаро зі смугастим котом, погляди на життя хлопця змінилися і набули інших відтінків. Кіт прийшов у його світ допомогти збагнути і пояснити багато важливих речей, які мали для хлопця велике значення.

🔰Ця історія - це наче звернення самого автора до читачів, що мають задуматися про роль книги у світі, про її значення та вплив на свідомість людей.

🔰Дуже коротка але важлива японська повість, яка залишає слід і містить в собі пригоди у світі, де книги займають провідну роль і рятують людей від… від чого завгодно!
Полиць поки немає